MuDiRe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovDomov  O násO nás  Latest imagesLatest images  HľadaťHľadať  RegistráciaRegistrácia  Prihlásenie  

 

 Osmý světadíl

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
LittleLotte

LittleLotte


Počet príspevkov : 43
Join date : 29.11.2016

Osmý světadíl  Empty
OdoslaťPredmet: Osmý světadíl    Osmý světadíl  EmptySo december 31, 2016 10:49 am

Osmý světadíl  1
Zdroj fotografie
Oficiální webové stránky muzikálu Osmý světadíl

Premiéra: 8.9. 2011

OBSAZENÍ
Jana: Michaela Tomešová / Kateřina Steinerová, Tomáš: Tomáš Savka / Tomáš Löbl / Roman Tomeš, Erik: Zbyněk Fric / Jan Kříž, Matka: Zuzana Krištofová - Kolářová / Alžběta Stanková / Marie Štěchová, Otec: Ján Révai /Michal Pleskot, Vícerole: Juraj Bernáth / Antonín Moravec, Jakub: Viktor Antonio / Adam Damba Bubák / Jan Bačkovský a další

Režie: Ján Ďurovčík
Libreto: Boris Filan, Ján Ďurovčík, Peter Pavlac
Choreografie: Ján Ďurovčík
Hudba: Elán

Zdroj: Oficiální webové stránky Divadla Kalich
Návrat hore Goto down
https://www.facebook.com/simon.gleeson.australianactor/?fref=ts
Anicka783

Anicka783


Počet príspevkov : 15
Join date : 26.01.2017

Osmý světadíl  Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osmý světadíl    Osmý světadíl  EmptyNe január 29, 2017 2:23 pm

Přiznám se, že se neřadím mezi skalní příznivce hitmuzikálů. Příběh mi zpravidla přijde velmi jednoduchý až nulový, s jediným cílem „poslepovat“ osvědčené hity vybraného interpreta. K muzikálu Osmý světadíl jsem se proto zpočátku přistupovala dost s nedůvěrou a obavami, že všechny tyto mé předsudky budou naplněny. Jako argumenty proti jsem zase vnímala skvělé obsazení, režii Jána Ďurovčíka a skutečnost, že v Kalichu jsem snad ještě neviděla představení, které by se mi nelíbilo. Dlouho jsem proto se zhlédnutím představení otálela a jsem moc ráda, že jsem se nakonec rozhodla do divadla vyrazit, a to dokonce opakovaně.

Osmý světadíl mi přijde jako skutečně vydařený muzikál, příběh má jasný směr, je srozumitelný, zařazení jednotlivých písní do něj krásně zapadá. Není problém se vžít do děje a fandit hlavním hrdinům. První polovina je navíc velice vtipná, druhá pak spíše vážnější s dramatickým příběhem, který v závěru vyvrcholí, alespoň pro mě, dost překvapivě. Pokud bych měla uvést konkrétně, kdo mě nejvíce oslovil, jsou to pánové Tomáš Savka a Jan Kříž.

Jediné, co mi v divadle Kalich chybí, a to nejen u tohoto představení, je absence živé hudby, která by určitě již tak vynikající úroveň toho, co je zde k vidění, ještě o něco zvedla.
Návrat hore Goto down
 
Osmý světadíl
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
MuDiRe :: PRAHA :: Divadlo Kalich-
Prejdi na: